1. Menüye atla
  2. İçeriği geç
  3. Alt bilgiyi geç

Mülakat Öncesi Başvuru Değerlendirme Sonuçları

 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi
Mülakat Öncesi Başvuru Değerlendirme Sonuçları
           
Fen Bilgisi Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 FENE/14 Hilal YAKUPOĞLU 59,999 Mülakata girecek
2 FENE/01 Emel  SALCI 59,790 Mülakata girecek
3 FENE/09 Fatma Nur YILMAZ 58,391 Mülakata girecek
4 FENE/04 Nur YAVUZ 57,641 Mülakata girecek
5 FENE/10 Esma KARAKUŞ 55,308 Mülakata girecek
6 FENE/03 Okan ÖZKURT 54,832 Mülakata girecek
7 FENE/11 Erhan AKTAŞ 54,720 Mülakata girecek
8 FENE/12 Nurseli  OĞUZ 54,372 Mülakata girecek
9 FENE/06 Nurullah  FİLİZ 54,244 Mülakata girecek
10 FENE/07 Ceyda  YAMAN 53,909 Mülakata girecek
11 FENE/05 Esra DEMİR 53,466 Mülakata girecek
12 FENE/08 Battal Barış DİNÇER 52,760 Mülakata girecek
13 FENE/13 Ülke Nursaç KABUKLU 51,413 Mülakata girecek
14 FENE/02 Selen Gülser KARAHİSAR 49,568 Mülakata girecek
           
Orman Endüstri Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi        
1 OEM/03 Nurten SAĞLAM 56,877 Mülakata girecek
2 OEM/06 İzzet DAVUTLUOĞLU 52,702 Mülakata girecek
3 OEM/05 Yusuf TUT 52,134 Mülakata girecek
4 OEM/04 Fatih GAZEL 52,085 Mülakata girecek
5 OEM/01 Übeyit  KÜNCEK 49,588 Mülakata girecek
6 OEM/02 Cem KÖSE 49,543 Mülakata girecek
           
Orman Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 OM/09 Batın Mehmet YER 63,830 Mülakata girecek
2 OM/04 Muhammed ESKİÖMER 60,065 Mülakata girecek
3 OM/15 Ümit IRMALI 59,674 Mülakata girecek
4 OM/18 Tolga  KAVİLCİOĞLU 59,039 Mülakata girecek
5 OM/17 Gülbahar  ABDALOĞLU 58,988 Mülakata girecek
6 OM/21 Fatma  ÇELEN 58,982 Mülakata girecek
7 OM/11 Burak KUTUCU 58,507 Mülakata girecek
8 OM/29 Özlem KARAKAYA AKAN 57,442 Mülakata girecek
9 OM/19 İbrahim ADA 55,437 Mülakata girecek
10 OM/03 Aydın  YILDIZ 53,940 Mülakata girecek
11 OM/13 Ceren ÜNAL 53,687 Mülakata girecek
12 OM/02 Hakan SİVRİ 53,646 Mülakata girecek
13 OM/25 Havva  BULUT 53,365 Mülakata girecek
14 OM/30 Sefer AKAN 53,150 Mülakata girecek
15 OM/14 Hüseyin  TAŞÇI 52,742 Mülakata girecek
16 OM/24 Vural ÇETİNTAŞ 52,134 Mülakata girecek
17 OM/08 Emirhan KÖSEOĞLU 51,661 Mülakata girecek
18 OM/27 Hüseyin Avni  ERTAŞ 51,021 Mülakata girecek
19 OM/31 Rıdvan ŞAHİN 50,900 Mülakata girecek
20 OM/16 Ercan  GÖKSU 50,800 Mülakata girecek
21 OM/05 Metehan  IŞIK 50,590 Mülakata girecek
22 OM/10 Muhammed ALTUN 50,447 Mülakata girecek
23 OM/28 Aydın  BALCI 49,879 Mülakata girecek
24 OM/06 Murat DELİKKAYA 49,792 Mülakata girecek
25 OM/12 Kemal ÖLMEZ 49,515 Mülakata girecek
26 OM/20 Hasan Erdi KARAYILAN 49,248 Mülakata girecek
27 OM/23 Uğur  YILDIZ 49,243 Mülakata girecek
28 OM/07 Ertan GÜNEY 49,106 Mülakata girecek
29 OM/32 Ömer Faruk  YILMAZ 48,901 Mülakata girecek
30 OM/26 Gökhan GÜVEN 47,849 Mülakata girecek
31 OM/22 Uğur  KARACA 45,370 Mülakata girecek
Alan Dışı        
1 OM/01 Okay  SARAÇ 48,373 Mülakata girecek
           
Fizik Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 FİZ/01 Sümeyye  TOKAT 55,759 Mülakata girecek
           
Biyoloji Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi          
1 B/01 Fatma Tül Büşra AKMAN 56,613 Mülakata girecek
2 B/03 Erkan GENÇ 55,963 Mülakata girecek
3 B/04 Barış AĞDUK 55,803 Mülakata girecek
4 B/06 Oktay BIYIKLIOĞLU 55,772 Mülakata girecek
5 B/07 Mehmet  GÜMÜŞ 46,361 Mülakata girecek
Alan Dışı          
1 B/05 Susin ÇETER 54,024 Mülakata girecek
2 B/02 Selen Gülser KARAHİSAR 49,568 Mülakata girecek
           
Su Ürünleri Yetiştiriciliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 SÜY/01 Mehmet ÇABUK 55,825 Mülakata girecek
2 SÜY/02 Emre ÇELİK 55,059 Mülakata girecek
3 SÜY/03 Abdulsamet ZARARSIZ 50,823 Mülakata girecek
4 SÜY/04 Süha ÖZATA 50,801 Mülakata girecek
5 SÜY/05 Bünyamin KÜÇÜKKÖŞKER 49,536 Mülakata girecek
6 SÜY/06 Fuat Sami BARLAK 49,022 Mülakata girecek
           
Sürdürülebilir Tarım ve Tabi Bitki Kaynakları Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 ST/04 Erkan GENÇ 55,963 Mülakata girecek
2 ST/07 Onur  DEMİR 55,956 Mülakata girecek
3 ST/06 Hatice  AKARSU 55,304 Mülakata girecek
4 ST/11 Şerife AKGÜRLEK 52,022 Mülakata girecek
5 ST/03 İlknur  ZEREN ÇETİN 51,790 Mülakata girecek
6 ST/05 Hayrettin  AYDIN 51,372 Mülakata girecek
7 ST/09 Saide  ÇİL DEMİR 50,918 Mülakata girecek
8 ST/10 Süha ÖZATA 50,801 Mülakata girecek
9 ST/01 Şaban HAN 50,480 Mülakata girecek
10 ST/02 Taner TUTLUOĞLU 50,007 Mülakata girecek
11 ST/08 Barış TUNÇER 46,702 Mülakata girecek
           
İlköğretim Matematik Öğretmenliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 MATE/04 Yunus  GÜRBÜZ 69,683 Mülakata girecek
2 MATE/15 Ümit  KÖŞKER 69,141 Mülakata girecek
3 MATE/03 Meral SAVAŞCI 65,468 Mülakata girecek
4 MATE/13 Muhammed Ömer  KÜÇÜKKAHVECİ 65,003 Mülakata girecek
5 MATE/05 Özkan  KAYA 64,470 Mülakata girecek
6 MATE/06 Sercan DURAL 64,303 Mülakata girecek
7 MATE/11 Gizem GÜLDEN 64,252 Mülakata girecek
8 MATE/09 Fatih CAFEROĞLU 63,782 Mülakata girecek
9 MATE/02 Gamze  BAŞ 63,689 Mülakata girecek
10 MATE/01 İbrahim KAHYAOĞLU 63,575 Mülakata girecek
11 MATE/16 Damla Ceren BAKIRCI 62,788 Mülakata girecek
12 MATE/08 Sema Nur KAYA 61,672 Mülakata girecek
13 MATE/07 Serkan CANLI 61,306 Mülakata girecek
14 MATE/17 Ersin TUNÇER 60,560 Mülakata girecek
15 MATE/12 Zeyneb Betül KAYA 60,245 Mülakata girecek
16 MATE/10 Mehmet Emre DELİBAŞ 59,508 Mülakata girecek
17 MATE/14 Niyazi Öner ERCAN 59,165 Mülakata girecek
           
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 MBM/10 Tuğba YILMAZ 61,857 Mülakata girecek
2 MBM/12 Erol  ÖZYILDIRIM 61,230 Mülakata girecek
3 MBM/28 Fatih KİREN 60,617 Mülakata girecek
4 MBM/38 Ruhi Gökhan GENÇ 60,183 Mülakata girecek
5 MBM/20 Birgül  BAYRAKTAROĞLU 60,181 Mülakata girecek
6 MBM/11 Kübra MADENOĞLU 60,013 Mülakata girecek
7 MBM/21 Emrah DUMANOĞLU 59,644 Mülakata girecek
8 MBM/35 Ercan ÜLİÇ 59,330 Mülakata girecek
9 MBM/34 Nilben HARAROĞLU 58,967 Mülakata girecek
10 MBM/18 Uğur  COŞKUN 58,963 Mülakata girecek
11 MBM/26 Kamil Hakan  SOYAK 58,799 Mülakata girecek
12 MBM/37 Sait Ulvi BAYRAK 58,725 Mülakata girecek
13 MBM/07 İsmail  OKUR 57,935 Mülakata girecek
14 MBM/01 Onay Can KABA 57,684 Mülakata girecek
15 MBM/13 Tuğba MEŞEOĞLU 57,186 Mülakata girecek
16 MBM/16 Adem KUPÇAK 57,028 Mülakata girecek
17 MBM/08 Ramazan  TONGUZ 56,787 Mülakata girecek
18 MBM/06 Serkan  ÜNAL 56,776 Mülakata girecek
19 MBM/24 İsmail  TURHAN 56,749 Mülakata girecek
20 MBM/33 Burak ARSLAN 56,478 Mülakata girecek
21 MBM/40 Harun BÖYÜKDURMUŞ 56,119 Mülakata girecek
22 MBM/02 Alperen Orhan MOR 56,059 Mülakata girecek
23 MBM/23 Batuhan KÜÇÜKBULUT 55,921 Mülakata girecek
24 MBM/17 Mustafa  OĞUZ 55,742 Mülakata girecek
25 MBM/25 Özenç  ÖZTÜRK 55,608 Mülakata girecek
26 MBM/22 Sema KAYA 54,976 Mülakata girecek
27 MBM/39 Sefa BODUR 54,618 Mülakata girecek
28 MBM/15 Esat Mahmut  KARAKURT 54,265 Mülakata girecek
29 MBM/04 Halil  TEZEL 53,514 Mülakata girecek
30 MBM/30 Mehmet Çağrı YILMAZ 53,390 Mülakata girecek
31 MBM/32 Hasan  SÖYLEMEZ 53,380 Mülakata girecek
32 MBM/29 Orhan  CEYLAN 53,228 Mülakata girecek
33 MBM/14 Yasir GEDİK 53,076 Mülakata girecek
34 MBM/36 Mahir YILDIZOĞLU 52,812 Mülakata girecek
35 MBM/19 Gökhan ÇAĞIN 52,515 Mülakata girecek
36 MBM/31 Gülbahar KIDIMAN 52,246 Mülakata girecek
37 MBM/27 Mustafa Fatih  KÜÇÜK 51,952 Mülakata girecek
38 MBM/05 Muhammet Salim HUZUROĞLU 50,707 Mülakata girecek
39 MBM/03 Ramazan Edip KAHRAMAN 49,737 Mülakata girecek
40 MBM/09 Ramazan  TUĞLA 49,304 Mülakata girecek
           
Peyzaj Mimarlığı Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 PM/04 Gizem DOĞAN 54,684 Mülakata girecek
2 PM/02 Özge VURAL 54,519 Mülakata girecek
3 PM/01 Gülşah KENDİRCİ 53,547 Mülakata girecek
4 PM/03 Kaan  MEYDAN 53,460 Mülakata girecek
5 PM/05 Burak DALAK 53,030 Mülakata girecek
Alan Dışı        
1 PM/07 Alican YILMAZ 59,727 Mülakata girecek
2 PM/08 Binnur Büşra ÇAKIROĞLU 59,007 Mülakata girecek
3 PM/06 Öznur AKÇA 51,698 Mülakata girecek
           
Matematik Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 MAT/11 Nurgül BÖGE 48,079 Mülakata girecek
2 MAT/02 İrem Selin KARABIDAK 51,339 Mülakata girecek
3 MAT/12 Ertuğrul ŞÖHRET 57,645 Mülakata girecek
4 MAT/08 Gülnur  HAÇAT 59,285 Mülakata girecek
5 MAT/10 Canan  VEREP 60,574 Mülakata girecek
6 MAT/03 Sercan DURAL 64,303 Mülakata girecek
7 MAT/06 Özkan  KAYA 64,470 Mülakata girecek
8 MAT/04 Yunus  GÜRBÜZ 69,683 Mülakata girecek
9 MAT/07 Mehmet VAROL 71,851 Mülakata girecek
Alan Dışı          
1 MAT/09 Fatih CAFEROĞLU 63,233 Mülakata girecek
2 MAT/01 İbrahim KAHYAOĞLU 63,575 Mülakata girecek
3 MAT/05 Senem Aybüke AYDINOĞLU 63,793 Mülakata girecek
           
Genetik ve Biyomühendislik Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 GBM/03 Abdullah  GÖK 55,717 Mülakata girecek
2 GBM/04 Elif GÜNDOĞDU 55,160 Mülakata girecek
3 GBM/01 Buket USTAOĞLU 52,553 Mülakata girecek
4 GBM/02 Tevfik Hasan CAN 51,736 Mülakata girecek
           
İş Sağlığı ve Güvenliği Tezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 İSG/03 Ahmet YAVUZOĞLU 68,263 Mülakata girecek
2 İSG/15 Tuğba Özge MUSAOĞLU 62,243 Mülakata girecek
3 İSG/36 Erdi  ERKAN 62,009 Mülakata girecek
4 İSG/44 Fatih KİREN 60,617 Mülakata girecek
5 İSG/21 Alican YILMAZ 59,727 Mülakata girecek
6 İSG/40 Yasin CELEPCİ 59,639 Mülakata girecek
7 İSG/23 Sinan  CEBECİ 59,633 Mülakata girecek
8 İSG/10 Resul AYDOĞAN 58,912 Mülakata girecek
9 İSG/50 Derya Hilal TUNCEL 58,695 Mülakata girecek
10 İSG/39 Cengiz KÜÇÜK 58,340 Mülakata girecek
11 İSG/52 Alper DEMİREL 58,198 Mülakata girecek
12 İSG/41 Nuray DEMİRALP 57,612 Mülakata girecek
13 İSG/07 Tuğba MEŞEOĞLU 57,186 Mülakata girecek
14 İSG/02 Ramazan  TONGUZ 56,787 Mülakata girecek
15 İSG/48 Celal ERCAN 56,098 Mülakata girecek
16 İSG/14 M.Kamil  IŞIK 56,095 Mülakata girecek
17 İSG/42 Emre Can ÇINAR 55,931 Mülakata girecek
18 İSG/08 Fatih TARCAN 55,827 Mülakata girecek
19 İSG/26 Bahtiyar ALPAY 55,657 Mülakata girecek
20 İSG/05 Kübra TERZİOĞLU 55,634 Mülakata girecek
21 İSG/35 Muzaffer  YAMAN 55,435 Mülakata girecek
22 İSG/16 Hasan  MULCAR 55,415 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
23 İSG/28 Dişad Neslihan TİRYAKİ 55,373 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
24 İSG/33 Sibel Seçil NALBANTOĞLU 55,352 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
25 İSG/29 Aygül KARA 55,172 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
26 İSG/06 Sümeyye  ÖZDEMİR 55,125 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
27 İSG/20 Sema KAYA 54,976 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
28 İSG/18 Nevruz BAYRAKTAR 54,851 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
29 İSG/43 Sefa BODUR 54,618 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
30 İSG/22 Kübra YILANCIOĞLU 54,575 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
31 İSG/45 Şeyma Didem  ÖZSÖZ 54,571 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
32 İSG/13 Gülnur  TÜRKEL 54,404 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
33 İSG/34 Serdar TANIK 54,335 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
34 İSG/17 Harun  SARIOĞLU 53,973 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
35 İSG/12 Erdem ÇAKIROĞLU 53,807 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
36 İSG/37 Orhan  CEYLAN 53,228 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
37 İSG/19 Anıl Cem ÖZCAN 52,904 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
38 İSG/27 Atıf DİBEKOĞLU 52,843 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
39 İSG/25 Ümit TOPÇUOĞLU 52,321 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
40 İSG/38 M.Fatih KÜÇÜK 51,952 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
41 İSG/51 Süha ÖZATA 50,801 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
42 İSG/11 Necip Orbay PEKİN 50,705 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
43 İSG/32 Selçuk  YAKUPOĞLU 50,464 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
44 İSG/09 Taner TUTLUOĞLU 50,007 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
45 İSG/49 Zafer DOLGUN 49,441 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
46 İSG/04 Ramazan  TUĞLA 49,304 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
47 İSG/46 İsmail YILMAZ 48,821 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
48 İSG/24 Burak CÖRGÜLÜOĞLU 48,777 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
49 İSG/47 Zehra  ÖZ 48,669 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
50 İSG/30 Tufan MUYANOĞLU 48,028 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
51 İSG/01 Kenan SAMANCI 47,324 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
52 İSG/31 Barış MUYANOĞLU 46,304 Usul ve Esasların  5-(2) d) maddesi gereğince mülakata giremez
           
KimyaTezli Yüksek Lisans Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 KİM/02 Yusuf Ziya ÖLMEZ 52,762 Mülakata girecek
2 KİM/01 Şeyda BABAOĞLU 49,504 Mülakata girecek
Alan Dışı        
1 KİM/03 Süha ÖZATA 50,801 Mülakata girecek
           
Orman Mühendisliği  Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 OM
DOK/01
Ayşegül Gözde TİRYAKİ GÜNGÖR 60,057 Mülakata girecek
           
Fen Bilgisi Eğitimi Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 FENE
DOK/03
Sema İrem  ORHAN 64,030 Mülakata girecek
2 FENE
DOK/01
Büşra Nur ÇAKAN AKKAŞ 59,549 Mülakata girecek
3 FENE
DOK/02
Taner YILMAZ 58,341 Mülakata girecek
           
Matematik Eğitimi  Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 MATE
DOK/01
Gülnur ÖZDİL 60,542 Mülakata girecek
           
Su Ürünleri Yetiştiriciliği Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 SÜY
DOK/01
Mustafa KARGI 64,394 Mülakata girecek
           
Fizik Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 FİZDOK/01 Sedat KURNAZ 65,474 Mülakata girecek
Alan Dışı        
1 FİZDOK/03 Mehmet Yavuz ONAT 60,126 Mülakata girecek
2 FİZDOK/02 Onur METİN 52,350 Mülakata girecek
           
Malzeme Bilimi ve  Mühendisliği Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 MBM DOK/1 Merve ZURNACI 65,614 Mülakata girecek
2 MBM DOK/2 Faik  OKAY 60,284 Mülakata girecek
           
Matematik Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 MAT DOK/1 Tuncay Deniz ŞENTÜRK 69,183 Mülakata girecek
2 MAT DOK/2 Aysun NAR 58,727 Mülakata girecek
           
Genetik ve Biyomühendislik Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
1 GBM DOK/2 Büşra ÖZKAN 64,291 Mülakata girecek
2 GBM DOK/1 Arif ANSIZ 63,319 Mülakata girecek
           
Peyzaj Mimarlığı Doktora Programı
S.No ÖĞRENCİNİN Mülakat Öncesi Başarı
Ortalaması
Sonuç
Mülakata Girecek/
Elendi
Aday
No
Kimlik Bilgileri
Adı Soyadı
Alan İçi
1 PM DOK/1 Merve KALAYCI 64,753 Mülakata girecek
           
Kastamonu Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine İlişkin Usul ve Esaslar
Yüksek Lisans Programı Başvuru ve Değerlendirme
(2) Tezli Yüksek Lisans Programına başvurulabilmesi için aşağıda verilen şartların sağlanması gerekir:
(a) Adayların, ilgili EABD/EASD ve Konservatuvarlar tarafından uygun görülen ve EYK tarafından kabul edilen bir lisans diplomasına sahip olması gerekir.
(b) ALES’ten, başvurduğu programın ilan edilen puan türünden en az 55 (elli beş) puan alması.
(c) Başarı değerlendirme notu, ALES notunun %50’si, Lisans mezuniyet notunun %30’u, yazılı ve/veya mülakat sınav notunun %20’si (Yazılı ve mülakat sınavlarının her ikisinin de yapılması durumunda yazılı puanının %10’u ile sözlü puanının %10’u dikkate alınarak hesaplanır) alınarak belirlenir. Yazılı veya mülakat sınavında 100 üzerinden 50 puanının altında alan öğrenciler için başarı değerlendirme notu belirlenmez ve bu öğrenciler başarısız kabul edilerek sıralamaya alınmaz. Ayrıca bir öğrencinin başarılı sayılabilmesi için ALES, Lisans mezuniyet ve yazılı ve/veya mülakat sınav notlarından elde edeceği toplam puanı en az 50 puan olmalıdır.
(ç) İlan edilen kontenjanın  3 (üç) katı kadar öğrenci yazılı ve/veya mülakat sınavlarına alınır. Diğer başvurular değerlendirmeye alınmaz.
(d) Yazılı ve/veya mülakat sınav jürileri, ilan edilen her program için EABD başkanlığı tarafından teklif edilen  7 (yedi) öğretim üyesi arasından, EYK tarafından 3 (üç) veya 5 (beş) asil ve 2 (iki) yedek olmak üzere 5 (beş) veya 7 (yedi) öğretim üyesi sınav jürisi olarak belirlenir. Yazılı ve/veya mülakat sınavı EABD tarafından yapılır. Yazılı ve/veya mülakat sınavına girmeyen adaylar başarısız sayılır.
(e) Tezli Yüksek Lisans Programına başvuran adaylar arasından yukarıda belirtilen başarı değerlendirme notuna göre sıralama yapılır. İlan edilen kontenjan sayısı kadar aday, kesin kayıt yaptırmaları için enstitü İnternet sayfasında ilan edilir. Asıl listede yer alan adaylardan kayıt yaptırmayanların yerine ilan edilen gün ve saatte yedek listeden kontenjan tamamlanana kadar, başarı sıralamasına göre kayıt alınır.
Doktora Programı Başvuru ve Değerlendirme
(4) Doktora Programına başvurulabilmesi için aşağıda verilen şartların sağlanması gerekir:
(a) Adayların, ilgili EABD/EASD tarafından uygun görülen ve EYK tarafından kabul edilen bir tezli yüksek lisans diplomasına sahip olması.
(b) ALES’ten başvurduğu programın türünde en az “65” puan alması.
(c) YDS’den en az “55” puan veya Üniversitelerarası Kurul tarafından kabul edilen bir yabancı dil sınavından bu puan muadili bir puan alması gerekir.
(d) Doktora Programına öğrenci kabulünde başarı değerlendirme notu, ALES notunun %50’si, yüksek lisans mezuniyet notunun %20’si, YDS puanının %10’u ve yazılı ve/veya mülakat sınavının %20’si (Yazılı ve mülakat sınavlarının her ikisinin de yapılması durumunda yazılı puanının %10’u ile sözlü puanının %10’u dikkate alınarak hesaplanır) alınarak belirlenir. Yazılı ve/veya mülakat sınavında 100 üzerinden 50 puanının altında alan öğrenciler için başarı değerlendirme notu belirlenmez ve bu öğrenciler başarısız kabul edilerek sıralamaya alınmaz. Ayrıca bir öğrencinin başarılı sayılabilmesi için ALES, yüksek lisans mezuniyet, YDS ve yazılı ve/veya mülakat sınav notlarından elde edeceği toplam puanı en az 50 puan olmalıdır.
(e) Yazılı ve/veya mülakat sınav jürileri, ilan edilen her program için EABD başkanlığı tarafından teklif edilen 7 (yedi) öğretim üyesi arasından, EYK tarafından 3 (üç) veya 5 (beş) asil ve 2 (iki) yedek olmak üzere 5 (beş) veya 7 (yedi) öğretim üyesi sınav jürisi olarak belirlenir. Yazılı ve/veya mülakat sınavı EABD tarafından yapılır. Yazılı ve/veya mülakat sınavına girmeyen adaylar başarısız sayılır.